Betalt samarbete med Åhlens

.
.
Hej hej, eller är det möjligen flygfän jag viftar bort på bilden 🙂 Brukar få frågan om det är mycket mygg här uppe. Nej, vanligtvis inte faktiskt. Nere vid sjön, i skogen, kan det vara en del knott och mygg, men vi har det i princip aldrig här uppe hos oss. Just i år har det dock hänt något för jodå, vi har slagits mot flygfän en del den här semestern. Gissar att det blir bättre nu när det blivit lite svalare.
.
.

Min linneskjorta finns här och ett par supersnygga lite mer klädda shorts, som står på min önskelista, hittar du här.
.
.
Hur som helst så tog vi en promenad upp på fjället igår kväll efter att ha spenderat hela dagen vid och i sjön. Alltså, badtemperaturen i vattnet! Helt underbart med 23-24 grader i det kristallklara vattnet. Love it, och spenderar säkert lika mycket tid i vattnet som vid sidan av det. Det har varit otroligt hett, med runt 30-31 grader här uppe sedan vi kom. Det enda jag har haft på mig är bikini, klänning och favoritkombon, linneskjorta och shorts. Linneskjorta är som ni säkert vet oslagbart när det är varmt och man behöver vara klädd.
.
.
Här är några andra linnesskjorta/shorts-kombinationer jag tycker ni ska kika lite extra på. Åhlens har så mycket snyggt att välja på!
.
.

Beige linneskjorta här // vita jeansshorts här // Adidas sneakers här
.
.

Ljusblå linneskjorta här // svarta shorts här // trendiga Birkenstock här
.
..

Ljusrosa linneskjorta här // offwhite shorts här // sandaler här
–
–

Svart linneskjorta här // jeanshorts här // Havaianas flipflop här
.
.

Gul linneskjorta här // jeansshorts här // Lexington flipflop här
.
.
Kram
Helena