Vi checkar in på Lydmar

lydmar

.

På lördag checkar vi in på Lydmar Hotel i Stockholm. Himla trevligt hotell som vi inte tidigare bott på men som vi besökt av olika anledningar ändå. Inredningen här helt underbar! Älskar att sitta och sippa på en chablis i deras bar och njuta av miljön.

När jag kollade lite bilder därifrån hittade jag denna. Jamen hallå, hur fint?! Så vansinnigt inspirerande med de mjukt sandfärgade väggarna, bruna gardinerna och den underbara blå soffan!

Skulle jag måla väggarna i någon färg så är det definitivt den beiga färgen, så mjukt och fint!

Stort looove på hela inredningen i den bilden.

Kram kram

Helena

Kategorier:

Okategoriserade

4 kommentarer

Åh Lydmar! Vi bodde där på vår bröllopsnatt för 5,5 år sedan, underbart hotell!!! Inga fel, i getost klaga på, bara rätt! Även fast vi bor i Stockholm så checkade vi in där för två helger sedan 🙂 Tog en barnfri helg i vår egen stad. Det bästa hotellet i Sverige och ett utav de bästa jag någonsin bott på! Full pott!

Gilla

Haha ska ju naturligtvis stå ”inget att klaga på” och inte ”getost”! iPhone rättar lustigt ibland hmm…:)

Gilla

Lägg till en respons

Ditt namn, e-postadress och kommentar krävs. Vi kommer inte publicera din e-post.

Följande HTML-taggar kan användas i kommentarfältet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <pre> <q cite=""> <s> <strike> <strong>