Aja baja vita soffan

Solsidan kanske är det roligaste tvprogrammet jag vet, och nästan det enda jag tittar på faktiskt, när det kommer till serier.

Mins ni när Mickan ville ge ut en barnbok och bjöd hem den där ”Bonniermannen”?

Nu finns boken på riktigt, utgiven av Bonnier Carlsen förlag.

 

Det är till och med Josephine Bornebush som illustrerat och skrivit texten till boken, men det är rollfiguren Mickan som står på omslaget. Den skall tydligen vara en perfekt ”gå bort present” till inredningsintresserade ”vitahempersoner”!!

Kommer ut i bokhandlarna runt den 21 januari om jag inte är helt felinformerad.

Lite festligt, eller hur?

Kram Helena

Kategorier:

Okategoriserade

5 kommentarer

Det är ju så roligt att dom gjorde den på riktigt! Men den har redan kommit ut tror jag för min son fick den i födelsedagspresent i helgen som var.

Gilla

Hej Helena, vill skriva några rader till dig, följer din blogg och trivs här. Läser kommentarer i dina inlägg, fastnade för att en person som nämnde att du var jordnära och hon har ju också träffat dig. Jag känner dig endast genom bloggen – jag vill instämma med den personen jag upplever dig också jordnära. Fin egenskap. Kramar från Ninni.

Gilla

Lägg till en respons

Ditt namn, e-postadress och kommentar krävs. Vi kommer inte publicera din e-post.

Följande HTML-taggar kan användas i kommentarfältet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <pre> <q cite=""> <s> <strike> <strong>